معرفی عکاس: استیو مک کوری Steve McCurry

معرفی استیو مک کوری

برای موفقیت در هر زمینه‌ای، کم‌هزینه‌ترین و راحت‌ترین راه آموزش و کسب تجربه، شناخت افراد موفق در آن حوزه است.

vine-divider-final-1024x263-350x90.jpg

اگر شماهم علاقه‌مند به شناخت بهترین عکاسان و آثار برجسته‌شان هستید، با ما همراه باشید.

unnamed-file-350x90.jpg

اگر بخواهیم در دنیای عکاسی و دنیای فتوژورنالیسم به‌دنبال افراد موفق بگردیم، بدون تردید مک کوری (Steve McCurry) یکی از آن‌ها می‌باشد. درواقع از وی می‌توان به عنوان یک عکاس خبری نام برد.

کوری یکی از برجسته‌ترین افراد در زمینه عکاسی از جنگ‌ها و رویدادهای مهم جهانیست، که دقیقاً به‌همین علت در لیست برترین عکاسان نشنال جئوگرافی قرار گرفته است. تصاویر وی با انتقال احساسات و عواطف انسانی، منجربه تقویت روحیه‌ی صلح طلبی انسان‌ها در گرداگرد جهان شده است. شاید برای شما هم جذاب باشد تا بدانید که مک کوری، کار عکاسی را چطور آغاز کرد و موفقیتش را مدیون چه چیزیست!

 

بیوگرافی

استیو مک کوری در سال 1950 در شهر فیلادلفیا ایالت متحده‌ی آمریکا به دنیا آمد. وی در دانشگاه به تحصیل در زمینه تاریخ و سینما پرداخت و پس از پایان تحصیلاتش بود که فعالیت‌ خود را در زمینه عکاسی آغاز کرد.

مک ابتدا در یک روزنامه محلی کوچک شروع به کار کرد و کار او عکاسی از جشن‌ها و مسابقات ورزشی و هنری در مدارس بود. به دلیل اینکه لحظات ثبت شده توسط مک کوری خیلی مورد توجه عوام و روزنامه‌های معتبر و رسمی قرار نمی‌گرفت، وی تصمیم گرفت تا برای مدتی از عکاسی کناره گیری کند و به دنبال رویای دیگرش یعنی " سفر " برود.

حتی اگر عکاس هم نباشید، احتمالاً عکس دختر افغان را دیده‌اید، مک کوری درسال 1984 با عکاسی از دختر افغان که در اردوگاه پناهندگان نصیرآباد پاکستان بود به شهرت رسید. این عکس که درواقع نماد مبارزات مردمی کشور افغانستان است جز مشهورترین و برترین عکس‌های ثبت شده توسط عکاسان نشنال جئوگرافیست!

پیج اینستاگرام:  stevemccurryofficial@

ادامه مطلب....

/ 0 نظر / 23 بازدید