آشنایی با پهپاد و ویژگی هایش در صنعت تصویربرداری

آشنایی با پهپاد _ پهپاد چیست ؟

کلمه پهپاد (معادل لاتین: DRONE) که مخفف عبارت « پرنده هدایت پذیر از دور » است، برای نامگذاری نوع خاصی از پرنده‌های بدون سرنشین به‌کار گرفته می‌شود که برای اهداف مختلفی از جمله مقاصد نظامی، شناسایی، نقشه برداری، فیلمبرداری مجالس، امداد رسانی و ... از آن‌ها استفاده می‌شود.

این وسیله معمولاً کاربرد زیادی در زمینه عکاسی و فیلمبرداری دارد و از انواع خاصی از آن‌ ( مثل کوادکوپتر، هگزاکوپتر و ...) برای فیلمبرداری هوایی استفاده می‌کنند.

امکانات هوشمند فیلمبرداری که پهپادها در اختیار کاربران قرار می‌دهند، فیلمبرداری هوایی را به یکی از محبوب‌ترین و مدرن‌ترین روش‌های فیلمبرداری تبدیل کرده‌است.

ویژگی‌های فیزیکی پهپاد

Ù¾Ùپاد

تعداد موتورهای به‌کار رفته در پهپادها متفاوت است. بیشتر پهپادهایی که در عکاسی و فیلمبرداری مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای 4 موتور هستند و اصطلاحاً به آن‌ها کوادکوپتر (4 موتوره) گفته می‌شود. البته انواع دیگری نیز وجود دارد، مثل تری کوپتر (پهپاد 3 موتوره)، هگزاکوپتر (پهپاد 6 موتوره) و اکتاکوپتر (پهپاد 8 موتوره) و...

درباره ابعاد کوادکوپترها نیز می‌توان گفت که این وسایل در ابعاد کوچک (به اندازه کف دست) تا ابعاد بزرگ (بیش از 1 متر در 1 متر) ساخته شده‌اند. ولی باید در نظر داشته باشید که ابعاد به تنهایی نمی‌تواند بیانگر کیفیت پهپاد باشد و فاکتورهای دیگری نیز در تعیین کیفیت کلی آن‌ها موثر است.

وزن پهپاد معمولاً زیاد نیست و بدیهیست که برای افزایش سرعت مانور، نمی‌توانند دارای وزن زیادی باشند.

ادامه مطلب....

/ 0 نظر / 22 بازدید